Welkom beste porselein liefhebber, Mijn naam is Stella, al van kleinsaf ben ik bezig met tekenen en schilderen. Allerlei creatieve uitingsvormen zijn in mijn leven de revue gepasseerd: potlood, houtskool, pastelkrijt, aquarel, olie- en acrylverf, maar ook kleien, pottenbakken, kalligrafie, zijdeschilderen, juwelen maken, grimeren, bloemschikken, knutselen, tuinieren, kortom: alles wat met creativiteit, ontwerp, vorm en vooral kleur te maken had, heb ik gedaan. Vijftien jaar geleden ontmoette ik mijn vriendin Nanette, die een cursus porseleinschilderen volgde, nadat zijzelf jarenlang aan de academie teken- en schilderles gevolgd had. Toen ik zag wat voor prachtige en diverse ontwerpen zij daarmee kon maken, besloot ik ook lessen te gaan volgen in porseleinschilderen. Jarenlang volgde ik les bij een uitmuntende, maar bescheiden gebleven porseleinschilderes, de Zwitserse Mevrouw Solvyns, die in Brussel haar atelier heeft. Het aantrekkelijke aan schilderen op wit porselein is, dat je - in tegenstelling met op doek of papier - werkelijk gebruiksvoorwerpen kan beschilderen. Maar ook net zo goed louter ornamentele voorwerpen, zoals borden om aan de muur te hangen of op een dressoir te plaatsen of een tegelcompositie om tegen een muur te bevestigen. De mogelijkheden qua te beschilderen porseleinen of faïence objecten zijn enorm, en ook de technieken zijn zo divers dat het steeds opnieuw een uitdaging en passie blijft. Nu woon ik op het Canarische eiland Tenerife, waar ik in mijn atelier zelf cursussen porseleinschilderen geef en dit aan een internationaal publiek: ik geef les in het Engels en Frans aan verschillende nationaliteiten. Sommigen hebben reeds ervaring met schilderen en kleur, anderen helemaal niet. In mijn atelier beoefenen we verschillende technieken voor het schilderen op porselein. Het is niet nodig een goede tekenaar te zijn om mooie resultaten te bereiken, er wordt gewerkt met kalkeerpapier om tekeningen over te zetten op het porselein indien gewenst. In mijn atelier beschilder ik ook porselein in opdracht: zo worden veel opdrachten gegeven door mensen om een geboortegeschenk, voor een huwelijk of verjaardag, of ook het portret van een geliefde persoon, of hond of kat te schilderen . Vele van mijn leerlingen ervaren dat hun eigen beschilderd porselein een zeer gewaardeerd en uniek cadeau is voor hun vrienden en familie. Meer informatie vind je door bovenaan op depagina van deze site te klikken op: Galerij, Cursussen en stages, Creaties op bestelling (Opdrachten), Contact en Links. |
Webdesign Bavo Heleu - 2009 |